Masaż prostaty

Masaż prostaty znany jest jako praktyka seksualna jednak mało kto wie, że również ma błogosławione właściwości pozytywnie wpływające na naszą prostatę.

Jak zrobić masaż prostaty

Masaż gruczołu krokowego można wykonać w gabinecie specjalizującym się w tego typu zabiegach lub samodzielnie. Przed przystąpieniem do procedury dobrze jest się wcześniej wypróżnić lub zrobić lewatywę ale nie jest to warunek konieczny. Sam masaż możemy wykonać palcem lub masażerem prostaty zakupionym w sklepie z artykułami erotycznymi.

  1. Na początek bierzemy ciepłą kąpiel – wysoka temperatura wody sprawi, że mięśnie się rozluźnią i zabieg nie będzie nieprzyjemny,
  2. Następnie kładziemy się na boku – wykonując masaż należy włożyć palec wskazujący do odbytu, aż poczuje się prostatę, która znajduje się w odległości około 4 cm od brzegu odbytu,
  3. Masaż należy wykonywać od podstawy gruczołu w kierunku jego szczytu, obustronnie od krawędzi gruczołu do linii pośrodkowej.

Masaż prostaty przy przewlekłym zapaleniu stercza

Prostata ma chropowatą budowę a w rowkach kryje się płyn zapalny. Masując gruczoł uciskamy go i wyciskamy z płynu. Po zakończeniu masażu pozbywamy się płynu z organizmu za pomocą masturbacji. Przy przewlekłym zapaleniu masaż prostaty jest polecany jako bardzo skuteczny sposób na dłuższe pozbycie się problemu.

Ostre zapalenie prostaty – przeciwwskazanie do masażu

Masaż prostaty jest zakazany dla osób z ostrym zapaleniem prostaty. Podczas uciskania gruczołu możemy wcisnąć bakterie głębiej i tym samym pogorszyć nasz stan.